Pedikérska starostlivosť o nohy a ruky má význam nie len estetický a kozmetický ale aj zdravotno-preventívny. Na pedikúru netreba chodiť len keď už je problém, ale aj na oddych a relaxáciu pre chodidlá.

Pedikérka Kristína ponúka suchú medicínsku pedikúru, klasickú mokrú pedikúru či kombinovanú pedikúru, spony, tamponáž, japonské leštenie, masáž, reflexnú masáž, peeling, najrôznejšie druhy zábalov, vrátane parafínového, samozrejme na skrášlenie nechtíkov aj lakovanie a v neposlednej rade poradenstvo s citlivým a diskrétnym prístupom k vašim problémom.

Ponúkame to, čo potrebujete na profesionálnej úrovni a za prijateľné ceny.

Pozrite si tiež ďalšie časti našej webstránky. Nájdete tu viac podrobnejších informácií o nás a našich službách. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. Môžete poslať email na adresu pedikuraulenky@gmail.com alebo nám môžete zatelefonovať na t.č. 0949135337 pre pedikérsku starostlivosť.

 ČO JE SUCHÁ PEDIKÚRA

Suchá pedikúra je prístrojová metóda  ošetrenia pomocou vysokootáčkových  fréz takzvane na sucho. Pokožka nohy je ošetrená bez namočenia vo vode, bez skalpela len pomocou dezinfekčných roztokov a pomocou frézok a pilníkov. Táto metóda ošetrenia je vhodná aj pre diabetikov.

ČO JE MOKRÁ PEDIKÚRA

Mokrá pedikúra je procedúra začínajúca kúpeľom nôh. Týmto dôjde k zmäkčeniu pokožky a nechtových valov. Pri tejto metóde je po uvážení pedikérkou možné použiť skalpel. Netreba však zabúdať  .......  čím viac berieš, tým viac narastie.

ČO JE KOMBINOVANÁ PEDIKÚRA

Kombinovaná pedikúra je procedúra spojená z mokrej a suchej pedikúry. Je vhodná pre všetky typy nôh. Používa sa skalpel (podľa uváženia pedikérkou) ale aj ošetrenie vysokootáčkovou frézou a pelnikmi.

ČO JE TAMPONÁŽ A SPONA

Necht, ktorý sa na jednej alebo oboch stranách vtláča do kože ( poznáme to aj ako zarastajúci necht) spôsobuje intenzívnu bolesť a v niektorých prípadoch aj zahnisanie valu (koža pri nechte). Uľaviť od bolesti je možné práve tamponážou, ktorá sa vloží na po stihnutý okraj palca, necht sa nadvihne a bolesť po ustúpi. Tamponáž treba meniť podľa potreby a vyrastenia nechta.

Pri zarastajúcich nechtoch je niekedy vhodnejšie použiť sponu. Úlohou spony je zarastajúci necht vyrovnať, aby na mieste valu nezatáčal do kože. Páska sa lepí priečne na necht, špeciálnym lepidlom na nechty, v mieste deformácie, alebo v prípade zarastajúcich nechtov cca. 1 mm pod kritické miesto zarastania. Páska po nalepení na necht pôsobí po celej svojej šírke, pričom najväčší ťah vzniká na oboch koncoch pásky. Takto sa v strede nechtu týmto tahom vytvára protitlak, ktorý pôsobí až po najvyšší bod nechtu a tým ho vyrovnáva. Doba sponovania je individuálna a posudzovaná ošetrujúcim pedikérom.       

ČO JE TITANOVÁ NIŤ      

Titánová niť - sponovanie zarasteného nechtu, je novinka na trhu pre zarastené nechty. Ide o uchytenie titanového drátu pomocou  dentálneho kompozitného lepidla na sponovaný necht. Funguje na princípe pružiny. Vzhľadom k tomu, že drát ma pamäť, snaží sa vrátiť do svojej pôvodnej polohy a preto pracuje po celej svojej dĺžke. Nechtová plátenka sa obnovuje približne za 8-9 mesiacov, takže aj liečba zarastajúceho nechtu vyžaduje čas a trpezlivosť. Zaleží od rýchlosti rastu nechtu a poškodenia nechtu.

 ČO JE  NECHTOVÁ PROTETIKA

Nechtová protetika je odbor, ktorý sa zaoberá vytváraním náhrad nechtov. Protetika nechtu nie je len kozmetickou úpravou vonkajšieho vzhľadu nechtu, ale ponúka aj rozsiahly liečebný efekt pri chronickýcj alebo traumatických poraneniach nechtu. Necht je citlivý orgán, jeho úlohou je ochrana nechtovej platničkya hlbších vrstiev kože, preto ak sa na povrchu nechtového lôžka necht nenachádza, nastáva jeho bolestivé porušenie, ktoré môže byť trvalé. Nechtová náhrada sa teda používa ako ochrana nechtového lôžka na zabránenie jeho trvalého poškodenia. Náhrada časti nechtovej platničky sa vykonáva výlučne protetickým materiálom vyvinutým na tento účel. Náhradu je ntné vymeniť každé 2 - 3 mesiace v rípade, že nechty rastú pomali. Okrem estetického dôvodu sa nechtová rpotetika využíva aj zo zdravotného hladiska. Na výrobu umelej nechtovej náhrady sa totiž používajú výlučna antimykotické výrobky.

Nechtová protetika sa robí pri:

 - traumatickom poškodení nechtovej platničky (úraz)

 - genetických alebo iných poruchách rastu nechtu

 - strate častí nechtu  (následkom onychomykózy)

 - štiepení a strhnutí platničky 

KLASICKÁ MANIKÚRA

Na naše ruky neustále vplýva vonkajšie prostredie. Zima, slnko, vietor, domáce práce – to všetko poškodzuje pokožku rúk a nechtov.

Klasická manikúra rýchlo pomôže, aby Vaše ruky získali upravený a zdravý vzhľad. Tento typ manikúry je absolútne vhodný pre každého, bez ohľadu na pohlavie a vek. Dobre upravené a zdravé ruky zaručujú obdiv druhých a Vašu dobrú náladu.

Ak si budete priať, k manikúre môžeme pridať aj lakovanie nechtov obyčajným alebo gél lakom. Gél na nechty môže byť vynikajúcou alternatívou dlhých nechtov. Tenká vrstva Vaše nechty nepoškodí a vydrží 2-3 týždne. Smelo sa môžete vybrať oddychovať k moru, do hôr, pracovať v záhrade alebo vykonávať domáce práce a Vaša manikúra bude mať stále svoj pôvodný, nepoškodený vzhľad.